Radion koodi W210 CD auto VM.2000

Kaikki autostereoihin ja oheislaitteisiin liittyvä keskustelu.
Vastaa Viestiin
Joni2510
Sisäänajossa
Sisäänajossa
Viestit: 6
Liittynyt: Ke 09.03.2016 17:50

Radion koodi W210 CD auto VM.2000

Viesti Kirjoittaja Joni2510 »

Niin mistä saisi koodin tuohon ratioon kun on päässyt hukkumaan kun ei viitsisi mennä vehoon tai vastaavaan. Mutta jos ei muu auta niin menen sitten vehoon. No päätin ainakin kysellä täältä neuvoa kun kaverit sanovat että maksaa ainakin 100e ja ylöspäin.
Avatar
Nastamuumio
Mersumies
Mersumies
Viestit: 977
Liittynyt: La 14.06.2014 20:01
Paikkakunta: Hämeessä pissitään

Re: Radion koodi W210 CD auto VM.2000

Viesti Kirjoittaja Nastamuumio »

Jos radio on alkuperäinen autoon kuuluva, niin "Veho" varmaan auttaa, kun laittaa kättä taskuun. Jos rammari on kierrätetty niin sitten pitää tukeutua internetin palveluihin ja esim: https://www.radio-code.co.uk/mercedes-radio-codes.html" onclick="window.open(this.href);return false; saattaa toimia. Ja saahan tuolta jotain itsekin sarjanumerolla, vaikka se rammari on alkuperäinen :?:

Tai vaikka: http://autoalarm.fi/Radion-koodi-selvitys" onclick="window.open(this.href);return false; täällä voinee asioda vaikka härmäksi :think:
Ei ole niin pientä hommaa, etteikö se menisi hiukan pieleen

**************************************************
W211 320 4MATIC be -04
DBFI
Asiantuntija
Asiantuntija
Viestit: 13916
Liittynyt: Pe 25.07.2008 21:26
Paikkakunta: Finland Proper

Re: Radion koodi W210 CD auto VM.2000

Viesti Kirjoittaja DBFI »

Jos se on oma auto (ja oma radio) niin varmaan uskaltaa sen auton tiedot laittaa tänne foorumillekin. Alkuperäiselle radiolle joku etsinee koodin. Jos on jälkiasennettu (tai maahantuonnissa asennettu) niin sitten pitää kysyä riittävästi pelimerkkejä omaavalta tai käyttää nettilaskureita (täälläkin joku tarjosi palvelua). Jos on Alpinen mankka niin laskurit ei auta.
Vastaa Viestiin