LopenUupunut kirjoitti:Turhaakin turhempia.
- saattovalot ajastimella, en ole muuten kertaakaan käyttänyt.
- saapumisvalot/saattovalot en ole ohjelmoinut edes käyttöön, kaukosäätimestä siis.
- kattoluukku....
- sumuvalot...etu.
- Ovien avauksessa, yksi painallus kuskinovi ja perään toinen kaikki aukeaa...ohjelmoitu yhdelle painallukselle.
- multimedianäyttö.
- takaosaston erillinen ilmastointisäätö.
- aluvanteet.
- muistiavain
- potkaisulla aukeava takaluukku.
- tuuletetut penkit
- rengaspainevaroitin
- sähkösäädöt
- lohkolämmitin ja sisäpistoke
- mukitelineet
- nappikäynnistys
- jäähdytetty hanskalokero
- valaistut meikkipeilit
- pelkääjän lukuvalo edessä.
- muovimatot
- tutkat ja kamerat, huonoille kuskeille tosin tarpeelliset.
- lehtitaskut etuselkänojissa.
- roskapussin pidike
Tarpeelliset joita ilman en autoa ottaisi itselleni.
- webasto
- ilmastointi
- cruise
- xenon
- kaukos.keskuslukko kestalukituksella..ikkunat jne.
- ajovaloautomatiikka
- sedan
- nahat varauksella.
- sähöikkunat, vähintään eteen.
- lämmitettävä tuulilasi
.
En ymmärrä..LU...haukut lankkuja mutta sulla itsellähän sellainen menis ihan karvalakkimalli jonka saat mukaan kauppaan
Moni ei kyllä honaa nyt tätä LU:n huumoria....täähän tahallaan ärsyttää ja koettaa kapinoida täällä......
Tuli muuten mieleen kun sukupolven vaihdoksen tehnyt vanha patu oli antanut tilan tyttärelleen ja tuli puheeksi vaihtaa uusi valmetti niin patu vänkäsi että takaveto pitää olla kun ei nelikkoja tähän taloon.
No kellään ei ollut sanomista ja Valmetin linjalta ei muuten helposti takapotkua irronnut kun pääasiassa kaikki oli nelikkoja ...no tilanne ratkaistaan että lisähinnasta tehdään patulle takapotku.
Eli uusin autojen ostajille tulee automaattisesti tietyt lisävarusteet ,pidit tai et...osta lissää mitä haluat listalta.
Käytettyjen kannalta jotain uupuu ja jotain on jotain on ihan yäk..jota täällä moititaan....mutta käytetyn ostajaa ei voi saada täydellistä itselleen millään.
Turhaa tai ei niin tekniikka ja kehitys jyrää.Tehdasta ei kiinnosta tarttetko vai et.Mitähän ensi vuosi tuo tullessaan tai 10-vuodenpäästä.
Outoja on kyllä jotkut viritukset jota jotku jälkeempäin varusteelevat.
TV ,poreallas,kahvinkeitin ,barbara....
Mekin kaikki ollan jo muumioita täällä kun meidän lapset on meidän ikäisiä ja lisävarustelista on loputon tällöin.