
Onko kellään käytännön kokemusta asiasta?
Aivan samaa mieltä. Lisäksi paljon kalliimpi kuin voisi olettaa sekä jos operaatio onnistuu, ei tarvitse enää valmistenumeron perusteella voimalinjaan/ohjausyksiköihin varaosia katsella.juu-zo kirjoitti:Helpoin ja todennäköisesti halvinkin vaihtoehto on nettiauto.com, jonne naputtelet myynti ilmoituksen nykyisestä manuaalista ja sen jälkeen samasta palvelusta surffailet sopivan automaatin jonka käyt ostamassa.
Jos taas löytyy intoa askarrella ja väkästellä niin ei muuta kuin tuumasta toimeen. Epäilen että vaihdettavien komponenttien määrä on suurempi kuin osaat ajatella.
Ei eroa mitenkään muden cdi koneisten vastavvasta muutoksesta mitä on tietävästi jokunen paku, 203 ja 202simppa80 kirjoitti:W204 2008 200cdi manuaali, mutta kun mb pitää olla automaatti niin laatikko pitäis vaihtaa.![]()
Onko kellään käytännön kokemusta asiasta?