W202 sisälämppärin pistoke ?

Kaikki Mersujen tekniikkaan liittyvä keskustelu.
Vastaa Viestiin
Avatar
Classic
Vakiokalustoa
Vakiokalustoa
Viestit: 105
Liittynyt: Ti 28.09.2004 20:51

W202 sisälämppärin pistoke ?

Viesti Kirjoittaja Classic »

Löytyykö C-sarjasta tuolta moottorin ja matkustamon välipellistä valmis kohta, mistä heittää johto läpi sisäpistokkeelle ?
mc
Mersumies
Mersumies
Viestit: 1922
Liittynyt: Ti 01.04.2003 15:53

Viesti Kirjoittaja mc »

Löytyy sieltä reikä joka menee apumiehen jalkatilaan
Avatar
TKL
Sisäänajossa
Sisäänajossa
Viestit: 25
Liittynyt: Ke 02.06.2004 14:19
Paikkakunta: Salon seutu

Re: W202 sisälämppärin pistoke ?

Viesti Kirjoittaja TKL »

Classic kirjoitti:Löytyykö C-sarjasta tuolta moottorin ja matkustamon välipellistä valmis kohta, mistä heittää johto läpi sisäpistokkeelle ?
"Kardaanitunnelin" kyljessä vaihdekepin vieressä hanttarin puolella on kumitulppa jonka poistamalla saa piuhan näppärästi vetäistyä... tulipellissä kun on aikast ahdasta.
ttiikeri
Vakiokalustoa
Vakiokalustoa
Viestit: 395
Liittynyt: Ti 22.07.2003 17:48

Viesti Kirjoittaja ttiikeri »

edestä katsoen vasemmalla puolella on luukku josta homma hoituu myös näppärästi. Luukun löydät parhaiten kun katsot esim koloa vasemmalla josta konepelti on saranoitu. Saman luukun kautta on viety kaapeleita matkaustamon puolelle. Siinä on luukun kyljessä sellainen vaahtomuovitulppa johin voi sitten laittaa lisää reikiä tarpeen mukaan
MB C180 vm -95
Avatar
Classic
Vakiokalustoa
Vakiokalustoa
Viestit: 105
Liittynyt: Ti 28.09.2004 20:51

Viesti Kirjoittaja Classic »

Kiitos herroille hyvistä ohjeista ! Kodin päässä on lämmin talli, mutta työpaikan parkkipaikaltakin on mukava lähteä jatkossa lämpöisellä autolla.
Vastaa Viestiin