Puhelin toimii ainakin ihan normaalisti bluetooth parituksen avulla.



Auton navigaattorihan ei käytä nettiä kuten ei vaikka kaupan tomtom . Saa kuten kotisisäverkon käyttöön niin voi tablettia ilman simmiä tai läppäriä käyttää esimerkiksi hotspotin kautta netissä.D`Artagnan kirjoitti:Okei. Mahtaako jokin auton toiminto ns. hyötyä tuosta ominaisuudesta, navigaattori ainakin toimii hyvin ilmankin?
Vai tulisiko jotain lisäominaisuuksia käyttöön? Muutoinhan tuo on melko tarpeeton koska nettiinhän nyt pääsee muutenkin nykypuhelimilla miltei missä vain.
Poista pin koodin kysely käyttämälla korttia puhelimessaD`Artagnan kirjoitti:. Myöskään tuon prepaid liittymän pin koodia en ole onnistunut mihinkään syöttämään.
Miten tämän kanssa nyt oikein pitäisi edetä?
Tuon hotspot mokkulan olen ohjekirjan mukaisesti resetoinut mutta sekään ei auttanut.
Onkohan tässä sekaisin kaksi eri asiaa? En ole tuollaista hotspottia käyttänyt enkä jaksanut selata 212-käyttöohjekirjaa netissä mutta eikö tuo 2013 mallin head unit kytkeydy nettiin kännykän BT DUN tai BT PAN profiileja käyttäen eikä pysty käyttämään hotspotin jakamaa WLAN:ia? Jos COMAND ei pääse nettiin niin kännykästä ei ole aktivoitu BT PAN jakoa tai BT DUN asetukset mankassa on pielessä?D`Artagnan kirjoitti:Kävin ostamassa eilen elämäni ensimmäisen prepaid liittymän ja tökkäsin sen kortin tänään tuohon mokkulan sisälle.
Kertokaapas nyt tyhmälle että miten sen oikein saa toimimaan.
Puhelimeni olen siis saanut bluetoothin kautta yhdistettyä ja myös wifi on kytketty ja paritettu nyt auton kanssa.
Kuitenkin kun yritän Comandin kautta käyttää selainta tai mitä tahansa nettiradiota mitä sieltä nyt löytyykään, niin herjaa vain kokoajan "connection fail". Myöskään tuon prepaid liittymän pin koodia en ole onnistunut mihinkään syöttämään.
Miten tämän kanssa nyt oikein pitäisi edetä?
Tuon hotspot mokkulan olen ohjekirjan mukaisesti resetoinut mutta sekään ei auttanut.
Otitko siis samalla pin-koodin kyselyn pois päältä kortilta?D`Artagnan kirjoitti:Korttia käytetty vanhassa Nokialaisessa johon syötin sen mukana tulleen PIN koodin. Ei tuntunut olevan vaikutusta.
Tätä en ymmärtänyt, miksi selain ja nettiradio vaatisi 2 erillistä liittymää?TPLtre kirjoitti:
Miten se on yhteydessä Comandiin, en tiedä. Mutta ei se ihan ekaks tule mieleen että jos ja kun siinä on selain ja nettiradio, se vaatisi 2 erillistä liittymää.
Ei tietenkään ne, vaan access point ja COMAND. Jos autossa on molemmat ilman keskinäistä yhteyttä, silloin vaatisi.DBFI kirjoitti:Tätä en ymmärtänyt, miksi selain ja nettiradio vaatisi 2 erillistä liittymää?