Hyvä päivitellä vuoden välein
s204 tuli pihaan. 220cdi, eipä tuossa mainittavaa kuin amg paketti, iso comand.
Takalasikalvot samantein veks ja aina uuden hankinnalle kunnon pesu jokapaikkaan niin rupesi autolta taas näyttää.
Vanteita piti heti mallailla, mikä osottaitui hankalaksi, kaikki vanteet on liian rajuilla spekseillä 204 koppaan, etenkin edessä. Ne mitkä tarvii spacereitä 211 kopassa, tässä tulee pari senttiä liikaa ulos.
CLS:n vanteet näytti kelvolta mutta edessä tulee auttamattomasti liikaa ulos. Samaten SL:n amg vanteet tuli jo takana pari kolme senttiä yli kaaren
No laitetaan talvivanteet mietinnän alle ja muihin tohuihin, tuninki maskin vaihto eskaloitui.
Puskurit ja helmat nappasin irti, pesut päälle.
Käytönjäljet veks.
Samalla vedin sumarien kehykset mustaksi, etenkin mustassa ne jotenkin pomppaa kun sitä kromia ei muuten amg puskureissa ole ollenkaan.
Myös takapuskurin alamuovi tuli korinväriin.
Valot lakkasin samalla, ei ne huonot ollut mutta kiillotuksen tarpeessa.
Ennen niputusta, ruostesuojaukset ympäri pohjaa.
Maski vaihtui coupen grilliin, keula on just sellainen oem+, eli normitallaaja voi katsoa että ihan normi keula on, tietävä rupeekin kattelee että eipä olekkaan tehtaalta tuollaisena saanu.
Takalasinpyyhin lähti pois.
Talveksi löyty C63 AMG vanteet.
Nämä nykyajan muotiharmaa diamond cut hömpötykse ym sekavärit ei itelle toimi kuin harvoin, joten vannehopee best.
Tätä ei pitänyt mitenkään lähteä madaltamaan kun rehdiksi käyttöautoksi hankittiin, mut jotenkin salakalavasti alustaan vaan ilmesty -30 Eibachin jouset.
Jarrut sai läpikäynnin joka nurkassa, ai samperi että on kamalan näköistä kun levyt ja kaik ruosteessa.
Vielä tarttis auto myllyttää läpi.
