Veholle,
jos on apurunko ruostunut rikki
niin turrilla laitavat uuden
Veholle,
viewtopic.php?t=212587&start=60 katsoppas tuolta
UC-Motors Mäntsälä. Kierrä kaukaa, uskomattoman ylimielistä palvelua.. Vein W211-alustan välysten tarkistukseen. Tekivät nelipyöräsuuntauksen ilman lupaa. Kun vaadin hyvittämään sen, ilmoittivat sen kuuluvan vianetsintätyöhön:Pikku Mersu kirjoitti: ↑To 14.04.2022 18:22 https://uc-motors.fi/
onko tästä kokemuksia? mainos oli postilaatikossa.
todella ylimielinen maku jäi kun kävin aikaa sitten. en ole toista kertaa käynyt.barbarossa kirjoitti: ↑Ma 19.08.2024 10:16UC-Motors Mäntsälä. Kierrä kaukaa, uskomattoman ylimielistä palvelua.. Vein W211-alustan välysten tarkistukseen. Tekivät nelipyöräsuuntauksen ilman lupaa. Kun vaadin hyvittämään sen, ilmoittivat sen kuuluvan vianetsintätyöhön:Pikku Mersu kirjoitti: ↑To 14.04.2022 18:22 https://uc-motors.fi/
onko tästä kokemuksia? mainos oli postilaatikossa.![]()
Juuri muutama päivä sitten jostain bongasin tuon saman ja lueskelin sivut läpi.
Kiinnostaisi tietää SCC hinta. Alppilalla kävin aikoinaan. Nyt kun mittarissa on jo 200 niin olen kilpailuttanut AutoJerryllä. Momentolla itä-Helsingissä käynyt kaksi kertaa. Ensimmäisellä kerralla piti vaihtaa jarrulevyt eteen sekä kaikki jarrupalat. Olivat tilanneet väärän kokoisen jarrulevyn. Väittivät että autossa on "erikois" jarrulevy, jota on vaikea saada. Laittoivat vanhan jarrulevyn ja palat takaisin, asensivat sen jotenkin huonosti niin että jarrulevy raaputti kuin helvetinkone. Oli perjantai ja klo 17. En sitä kehätien nopeudessa huomannut, mutta lähempänä kotia vasta. Jarrulevyyn tuli sellainen 5mm syvä skraidu. Helvetillistä ääntä piti. Oli pakko ajaa viikonloppuna. Sovittiin, että tilaan itse tuon "erikois" jarrulevyn ja veloittavat vain työn ja antavat jarrupalat kaupan päälle. Ei ollut erikoisjarrulevy tietenkään, vaan ihan tavallinen.Pikku Mersu kirjoitti: ↑Pe 23.08.2024 17:52 onko kukaan käynyt huollattamassa https://www.scc.fi/huolto/monimerkkihuo ... edes-Benz/ ?
Eli Hellsingissä olisi virallisia huoltoja Veho, Alppilan Autohuolto ja SCC.
Jos pk seudulla, niin kovasti suosittelevat mb labia tai hortia. Vantaalta suosittelevat teholehtoa. Sitten tietysti someilmiöstä kuuluisa hubon auto.
Tarkoitit varmaankin Avia?ChiquitaT kirjoitti: ↑To 14.09.2023 18:25 J.Päässä Autokorjaamo Avio. Positiivinen kokemus!
Reipasotteiset, hyvin autoteknikasta perillä olevat nuoret kaverit, hoitaa hommat kuten pitää, eikä arvaillen.
Itsellä MB350Cdi, E-coupe keulan kolinoiden paikallistamien otti täällä, pukilla käyttäen n. 5 min, ja ihan vain ohikulkiessa!
Usea kysymäni paja selitteli niitä näitä MB-keulan mahdollisista vaikeuksita ja 'diagnostiikkapakettia' alkuun tarjoten n 100€:lla - vaikka viallisten tukivarsien paikallistamista ehdotin.
Vaihdettiin eteen kaikki reaktiotangot, 3/4 oireili, mukana molemmat jo kertaalleen vaihdetut. Konsultoiden toiveet v/o-laaduista.
Samalla paikallistettiin lopullaan oleva kardaanin tukilaakeri, joka vaihdettiin, seuraavalla käynnillä, samalla kun tehtiin vielä MB A9 huolto. (ö+s)
Suosittelen, on omalla rahalla autoilevan paikka.