ÄÄH! Kyllä minun mielestä ovat palautuksen hyväksyneet, kun hyvityslasku tuli jo sähköpostiin! Ei ne huvikseen noita laittele!TPLtre kirjoitti: ↑Ke 29.01.2025 21:22 No sun on vedottava kuljetusvaurioihin, jotka eivät ole sun vastuulla. Niiden todistaminen on sitten toinen juttu, ellei ole valokuvaa avaamattoman paketin vaurioista. Ja sittenkin vaikeaa osoittaa että se tuli tällaisena. Tällaista se on aina.
Ja nitähän voi olla vielä lisää siellä palautuneena.
Tämä:
"3.8. Ennen tuotteen vastaanottamista on Ostajan tarkistettavan tuotteen pakkaus ja jos siinä todetaan ulkoisia vaurioita, kieltäytyä tuotteen vastaanottamisesta."
Ne kyllä käyttää kaiken hyväksi.

Ja sitten saattavat ajatella, kun tuo some niin sanoisinko " merkittävä" tekijä jo kaupanteossa, tai oikeastaan kaupanteon jälkeen, niin parempi ettei tule negatiivista palautetta heille!

Tai ainakin niin itse ajattelisin jos olisin Aeromotorsin pääjehu!

Kuluttajana ainakin itse lueskelen nettikaupoista annettuja arvioita!

Jos heillä, tavaran toimittajalla heille tai tehtaalla on semmonen hirmuinen niittikone millä paketin niittaa uudelleen kiinni, niin sitten taas myyntiin vaan!

Eniten mua pelottaa Arnottin MAGA laatu hitsaus, proudly Made in USA kuitenkin!
