Joops, tuli tuossa viikonloppuna käytettyä kuskin penkki pois kun siinä ei lämmitys pelannut. Vika oli aika yksin kertainen. Vastuslanka oli katkennut syöttöjohdosta irti istuinosassa. Tinalla tarttui kiinni ja nyt pelaa.
Tuo syöttöjohto oli kyllä hankautunut parista kohtaa penkin etureunan runkoa vasten puhki ja oli polttanut folioita releestä. Uutta eristystä ja tinaa kehiin niin tuokin ongelma oli korjattu. Ei ihan 100% kuitenkaan kun toinen merkkivalo ei syty katkaisijassa vaikka täysteho kytkeytyykin päälle. Pientä laittoa siis riittää.
Tarttis tehrä sama homma. Minulla pelaa selkänojassa kummalakin teholla, mutta istuin osa ei lämpene. Onko tuo/nuo piuhat kuin työläs kaivaa tuolta jakkaran syövereistä?
Ei tarvi kuin nostaa se nahka sieltä takaa pois kolostaan ja tuohon pääsee sormella koskemaan. Työskentely saattaa olla mahdotonta. Mä otin koko jakkaran pirttiin ja löysäsin kaikki reunat. En ole varma onnistuuko tuota istuinosan takaosaa vetää läpi etupuolelle ilman että helppaa noista reunoista.