Rekisterikilven aluslevy W124?

Varaosamyymälät, autoliikkeet, nettimyymälät. Myös ulkomaiset!
LauriL
Sisäänajossa
Sisäänajossa
Viestit: 8
Liittynyt: To 14.07.2005 11:15
Paikkakunta: Lahti

Rekisterikilven aluslevy W124?

Viesti Kirjoittaja LauriL »

Takarekisterikilven krominen tausta levy on päässyt pahasti ruostumaan ja uusi tarvitsisi ostaa.

KL-varaosassa olisi tarvike rekisterikilpilevy 17 € . Minkähän pituinen tuo mahtaa olla? Nykyinen levy on n. 54 cm pitkä ja saman pituinen soisi tuon tulevankin olla. Ja onko tuo tarvikelevy krominen?

Samasa firmassa on myös "rekisterikilpilevy taka" hintaan 47 euroa. Kyseinen kilpi on ilmeisesti alkuperäinen (?), mutta hinta vaikuttaa melko suolaiselta. Oletteko löytäneet mistään halvemmalla?

Toivottavasti foorumilta löytyisi apu tähänkin probleeman.
Avatar
P.M.N.
Vakiokalustoa
Vakiokalustoa
Viestit: 288
Liittynyt: Su 14.11.2004 21:52
Paikkakunta: Kouvolan tienoo

Viesti Kirjoittaja P.M.N. »

On näköjään muillakin tuota harakka-tautia :lol: .
Ostin viikko sitten KL:stä juuri tuollaisen 17 euron lätkän.
Kromattu on ja kohtuullisen tukevaa peltiä. Pituutta on 543 mm.
Sellaista kalliimpaa en edes kysynyt, mutta se taitaa olla sellainen, jossa on reiät joka kulmassa :?: .
Pitkän euro-kilven kanssa joutuu poraamaan siihen peltiin yhden uuden reiän, jos haluaa kilven asettuvan keskelle levyä.
Takaluukussa olevien alkuperäisten reikien lukumäärästä riippuen saattaa joutua vähän kikkailemaan, jos haluaa sen taustalevyn myös keskelle takaluukkua. (sivusuunnassa tietys :lol: ).
MB S210 320 cdi Avantgarde 2001
MB 500SL 1991
MB CE 230 sportiline 1991
Honda XX Super Blackbird
EkaMersu
Sisäänajossa
Sisäänajossa
Viestit: 5
Liittynyt: Ke 20.07.2005 12:39

Re: Rekisterikilven aluslevy W124?

Viesti Kirjoittaja EkaMersu »

LauriL kirjoitti: ...Samasa firmassa on myös "rekisterikilpilevy taka" hintaan 47 euroa. Kyseinen kilpi on ilmeisesti alkuperäinen (?), mutta hinta vaikuttaa melko suolaiselta. Oletteko löytäneet mistään halvemmalla?
Toivottavasti foorumilta löytyisi apu tähänkin probleeman.
Toivottavasti löysit apua probleemaasi, itse kysyisin olisiko kellään tietoo mistä W211 etukilven alustan vois hankkia?
W211-500
Vastaa Viestiin