Nyt kun vertaan omaan -92 300D:hen niin kyllä omassa on enemmän henkeä mitä tuossa oli, vaikka oma on vielä saksan säädöissä ja jälkikatti paikalla

EzKo kirjoitti:Mitähän mahtaa olla vero noissa jos auto maksaa sen noin 5500e jotakuinkin ja vuosimalli 93-95? farkku tai sedan,automaatti tai manuaali mulle käy kaikki joskin tomaatti kiinnostaa eniten hyvä Flosse![]()
.
Kiitostamesemike kirjoitti:EzKo kirjoitti:Mitähän mahtaa olla vero noissa jos auto maksaa sen noin 5500e jotakuinkin ja vuosimalli 93-95? farkku tai sedan,automaatti tai manuaali mulle käy kaikki joskin tomaatti kiinnostaa eniten hyvä Flosse![]()
.
Jos et ehdottomasti tarvitse farkkua niin osta sedan! Veroprosentissa huikea ero!!!
5d 300 T D 38%
4d 300 D 24%
http://www.tulli.fi/fi/03_Yksityishenki ... /index.jsp
Sedanissa tökeröt penkinpäälliset ja veivi-ikkunat, farkusta puutuu ilmastointi.felmit kirjoitti:puhelimen telinerautaJuho R kirjoitti:paitsi toi sedani haiskahtais vähän taksille, vai mikä viritelmä siinä ilmansuuttimien edessä on.
sedanissa ei näyttänyt olevan pissapojanmoottori omalla paikallaan![]()
farkusta taas jäähdytysveden määräja anturin johto irti/ pois
![]()
pikaisia havaintoja