Tuli ostettuu W202 Elegance vm 1995 171 000 ajettu, ja täytyy sanoo et on AUTO Kaikilla herkuilla!!!! Edellinen oli punto 2004, ei voi samana päivänä ees puhuu!!!! Tädellinen huoltohistoria tiedossa
Ehkäpä vertailu Puntoon vähän ontuu. (Kyllä kai Puntokin omassa luokassaan asiansa ajaa...)
Ero on varmasti dramaattinen. Täytyy vaan todeta että tohonkin tottuu. Muista välillä käydä ajamamassa kavereiden "puntoilla" niin oma auto tuntuu taas ylellisyystuotteelta
Tiedoksi vielä uudelle mersun omistajalle, että tuossa W202 on kovat rengasäänet verrattuna muihin mersumalleihin. Millä moottorivaihtoehdolla autosi on varustettu?
Ilmeisen hyvän valinnan teit... En oo fiateilla paljon ajellu, mutta akselilla MB-Audi-VW niin kyllä mersussa on se joku vakauden ja läsnäolon tunne mikä muista puuttuu...Ei meinaa hötky ja vatkaa, vaan menee suoraan! Ei muuta kun nautinnollisia kilometrejä!
Ei ne rengasmelut niin hirveet ole, auttoi mun mesessä ruostesuojaus ja lokarit, kyllä on hiljanen verrattuna ooppeliin, että sillai.
esim uuden sukupolven vectrat on uutena äänekkäämpiä ku mun mese joka on vm. -95 että taas sillai