Vaihteisto reistaa

Kaikki Mersujen tekniikkaan liittyvä keskustelu.
Vastaa Viestiin
japi92
Sisäänajossa
Sisäänajossa
Viestit: 25
Liittynyt: La 07.05.2005 00:13

Vaihteisto reistaa

Viesti Kirjoittaja japi92 »

Onko kenellekään sattunut vastaavaa: vaihdekeppi (siis manuaali) 270 CDI, vm.00 on ollut pitkän aikaa vähän vetkula eikä siis ole tiukkaa tuntumaa mikä vaihde sattuu menemään päälle, niitä kun vielä on 6. Nyt tänään tuli pieni ongelma kun olis pitänyt saada pakki päälle, niin eipäs ketale mennytkään. :( Sen jälkeen en kyllä saanut mitään muutakaan vaihdetta päälle ja keppi on nyt täysin toimintakelvoton lurpake. Joku vaihde siinä menee ilmeisesti itsekseen päälle, kun sain sen kuitenkin vielä ajettua parkkiin takaisin.
Tuleeko kenellekään mieleen mitään fiksua, onko sattunut vastaavaa? En saa autoa muutamaan päivään edes nosturille että vois katsoa päältäpäin. :?: :roll:
Avatar
hlappis
Vakiokalustoa
Vakiokalustoa
Viestit: 154
Liittynyt: Ma 12.06.2006 22:26

Viesti Kirjoittaja hlappis »

jaa...a...itelläni wanhassa 190 teki samaa että keppi oli kuin vapaalla ni silti oli joku vaihde päällä ja sai pois päältä väkivalloin..mut ei kummempi ku vaihelaatikon "ohjurikumit" loppu/riekaleina ni sen takia vivut kepiltä laatikolle menivät toistensa päälle ja miten sattuu....mut enpä sano mitään noin uudest.. :?: :?
Vastaa Viestiin