Osaako joku sanoa missä vika kun auto kiertää mittarin mukaan yli 7000 ja kiihtyy vaan. Muistaakseni testerissä näytti 1500 ku auton mittari näytti 3000. Ja sitten lämpömittari. Päälle 80 astessa (mittarin mukaan) alkaa jo keittämään.. eli se näyttää reilusti alle normaali lukeman. Ja kulutus mittari heiluu sitten ihan miten vaan mutta nopeusmittari pelaa kyllä ihan normaalisti.
Jossakin elämän vaiheessa tähän autoon on vaihdettu syyläri ja varmaan samalla on otettu se tuulettimen ropeli sieltä pois.. Mistähän syystä näin on tehty? Voin ottaa tästä patentista kuvia, jos se selventää yhtään?!
Dieselit vaativat kesähelteen ja maaahdottoman pitkän ajan tyhjäkäyntiä (a la stadin ruuhka) ennen kuin flekti käynnistyisi. Jo 30 kmh jatkuva ajo estää kiehumisen ehjässä moottorissa.