BAS/ESP-varoitusvalo
BAS/ESP-varoitusvalo
Onko kenelläkään kokemusta tai tietoa miksi automaattivaihteisessa maasturimersussani (vm -02, ajettu 80t km) syttyy säännöllisin välimatkoin BAS/ESP-varoitusvalo? Vika alkoi mielestäni sen jälkeen kun autoon vaihdettiin uusi akku. On ollut huoltoliiikkeessä katsottavana pariin kertaan ja siellä pyörittelevät päätään ja ehdottelevat kallista tietokoneremonttia.
Re: BAS/ESP-varoitusvalo
mitäköhän vikakoodia se antaa?Sumppa124 kirjoitti:Onko kenelläkään kokemusta tai tietoa miksi automaattivaihteisessa maasturimersussani (vm -02, ajettu 80t km) syttyy säännöllisin välimatkoin BAS/ESP-varoitusvalo? Vika alkoi mielestäni sen jälkeen kun autoon vaihdettiin uusi akku. On ollut huoltoliiikkeessä katsottavana pariin kertaan ja siellä pyörittelevät päätään ja ehdottelevat kallista tietokoneremonttia.
mielipiteeni ovat omiani, eivät minkään yrityksen tai yhteisön mielipiteitä.
Mulla oli mennyt omassa autossa jarruvalon katkaisia rikki polkimesta, vika koodeja se herjas vaikka mitä, uusi maksoi vähän alle 20 euroa Vehossa, kun ostaa kyseisen osan niin sitä ei saa painaa kertaakaan pohjaan kädessä(menee rikki).Jarrupoljin painetaan pohjaan, vaihda katkaisin ja sen jälkeen vapautat jarrupolkimen hissukseen, niin säätyy kohdalleen.
MB SPRINTER 315CDI
MB VITO 110 CDI
MB A 190
ex- SPRINTER 316CDI
ex-MB E 290 TD
ex-MB E 430 T
MB VITO 110 CDI
MB A 190
ex- SPRINTER 316CDI
ex-MB E 290 TD
ex-MB E 430 T
Kiitos, täytyy tarkastaa!kohoju4 kirjoitti:Mulla oli mennyt omassa autossa jarruvalon katkaisia rikki polkimesta, vika koodeja se herjas vaikka mitä, uusi maksoi vähän alle 20 euroa Vehossa, kun ostaa kyseisen osan niin sitä ei saa painaa kertaakaan pohjaan kädessä(menee rikki).Jarrupoljin painetaan pohjaan, vaihda katkaisin ja sen jälkeen vapautat jarrupolkimen hissukseen, niin säätyy kohdalleen.