Elikkä siinä osassa on jotain häikkää mikä päästää pakokaasut imusarjaan aina välillä...(iso mötikkä imusarjan vieressä, kiinni 2 lla torxilla) koko auto oli ihan jumissa ennen ku sitä liikuttelin ja siitä johdon poistin. Nyt vikavalo palaa mutta auto toimii normaalisti.
Muutaman tunnin uurastuksellakaan sitä en irti saanu vaikka on vaan 2 lla torxilla kiinni... eli vinkkejä irrotukseen / ongelman korjaukseen kaivataan ! =)
luultavasti sit egr venttiili... ohjaamon puolella konehuonetta.. oikeall ylhäällä edestä katsottuna.. nyrkin kokoinen mötikkä.. sieltä tulee noin 40cm putki imusarjaan mistä luultavasti se sitä pakokaasua sinne imusarjaan tunkee ( tämä 40cm putki lämpeni älyttömästi silloin kun auto ei toiminut )