selkänojan lukitus coupessa

Kaikki Mersujen tekniikkaan liittyvä keskustelu.
Vastaa Viestiin
eemi
Vakiokalustoa
Vakiokalustoa
Viestit: 55
Liittynyt: Su 16.03.2008 18:15

selkänojan lukitus coupessa

Viesti Kirjoittaja eemi »

Autossani ilmeisesti alipaineletku irti repsikan penkissä, koska lukitus ei pelaa.Eli, joka tapauksessa selkänoja kääntyy eteen.Ja "kompura" jurruttaa välillä monta sekunttia esim. keskuslukon käytön jälkeen.pystyykö selkänojaa purkamaan jotenkin, tai muuten pääsemään käsiksi letkuihin penkin sisällä.Yksi letku tuntuu olevan irrallaan siellä.Pitääkö penkki irrottaa yms. muuta mukavaa?
Avatar
Harri126
Mersumies
Mersumies
Viestit: 2279
Liittynyt: Ke 16.05.2007 13:58
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja Harri126 »

Kääntyykö penkki silloin, kun ovet ovat kiinni?
Siis selkänoja. :oops:
-82 500 SEC

-92 SL500

-94 SL600

-97 SLK200

-09 E250CGI

- 05 C5 2.0i 16 V Aut.

-63 VW Karmann Ghia

-97 Honda VF 750 C Magna
jarrutan
Vakiokalustoa
Vakiokalustoa
Viestit: 281
Liittynyt: To 29.09.2005 11:20
Paikkakunta: Turku

Re: selkänojan lukitus coupessa

Viesti Kirjoittaja jarrutan »

eemi kirjoitti:Autossani ilmeisesti alipaineletku irti repsikan penkissä, koska lukitus ei pelaa.Eli, joka tapauksessa selkänoja kääntyy eteen.Ja "kompura" jurruttaa välillä monta sekunttia esim. keskuslukon käytön jälkeen.pystyykö selkänojaa purkamaan jotenkin, tai muuten pääsemään käsiksi letkuihin penkin sisällä.Yksi letku tuntuu olevan irrallaan siellä.Pitääkö penkki irrottaa yms. muuta mukavaa?
Saahan sen selkänojan purettua mutta eikö se paketti ole aika hyvin siellä penkin alla? Ainakin itsellä oli. Penkin irroittaminen ei ole kovinkaan paha kun ei tarvi kuitenkaan penkkiä ulos ottaa että saa letkut kiinni.

Itsellä meni ainakin helposti aikoinaan kun sain vain penkkiä kipattua tarpeeksi että näin alle. Riippuu tietysti letkusta.
W126 300 SE -91
VITOn prutku

EX-W126 500SEC -81
Vastaa Viestiin