Joo noihin takavaloihin maalari ruiskutti lakan päälle, tuli vaan liian tummat ja muutenkaan en pidä noista valoista kun ne "raidat" niissa ei oikeen osu korin muihin muotoihin.
Komia on auto jo nyt ja tuntuu entisestään paranevan.
Tuota katsellessa alkaa itselläkin tuo autokuume pikkuhiljaa nousemaan.
Tuon suuntaista tekisi itselläkin seuraavaksi mieli laittaa.
Ensimmäisten kuvien perusteella meinasin jo sanoa että minun makuuni nuo vanteet ovat liian "rikkinäiset" ja avarat ja peräkin näyttää olevan liian korkealla mutta uudemmissa kuvissa näyttää jo mahtavalta ilman korisarjaakin! Vai oliko tontituskin vasta asettumassa tai keskeneräinen noissa ensimmäisissä kuvissa?
Takavalotkin sopivat kuvien perusteella harvinaisen hyvin.
Rankkuri kirjoitti:Ensimmäisten kuvien perusteella meinasin jo sanoa että minun makuuni nuo vanteet ovat liian "rikkinäiset" ja avarat ja peräkin näyttää olevan liian korkealla mutta uudemmissa kuvissa näyttää jo mahtavalta ilman korisarjaakin! Vai oliko tontituskin vasta asettumassa tai keskeneräinen noissa ensimmäisissä kuvissa?
Takavalotkin sopivat kuvien perusteella harvinaisen hyvin.
Ekoista kuvista otettiin vielä edessä -15mm ja takaa -30mm.
Helmalinja nyt vaakasuorassa
Tänään hioin noi happamat paikat puhtaaksi ja maalia päälle, sitten vielä pohjasta kaikki suojat pois ja massaa pyöräkoteloihin ja pohjaan.
Suosittelen ruosteen suojausta myös muillekkin, jopa aika tuoreille autoille.
Kaikki paikat jossa ruostetta löytyi on muovejen takaa eikä niitä pysty selittämään edes kiven iskemillä.
Minkähänlainen takuu korilla on ???
Itsellä w203 vm-04. Poistin kaikki pohjamuovit, lokarit ja helmat, voi sitä hiekan ja paskan määrää mikä sieltä paljastu. Pohjan pesu koteloiden ja alustan suojaus niin eiköhän pysy koppa tikissä. Kannattaa todella vilkaista sinne muovien alle silloin tällöin!
BMW E31 850i V12
BMW 330iA Cabrio m-sport-09ex
BMW K1300S-09
BMW K1200S -07ex
CLK 320 CDI-06 AMG style ex
C 270 CDI -05ex
CLK 270CDI -03ex
C 250dt -96ex
MB 350sl-75 ex
No niin, itselläkin vaihtuu parasta aikaa etu ja takapää faceliftiin. Xenoneiden kanssa vähän ongelmaa, ei samat pistokkeet. Taidan vaihtaa vain sisälmykset.
Ostin kans ratin, tosi hieno beige facelift, vogel puuta, ei vaan rupee sähköt eikä bagi ikinä toimiman, jos saat toimimaan niin kerro miten =)
panorama kirjoitti:No niin, itselläkin vaihtuu parasta aikaa etu ja takapää faceliftiin. Xenoneiden kanssa vähän ongelmaa, ei samat pistokkeet. Taidan vaihtaa vain sisälmykset.
Ostin kans ratin, tosi hieno beige facelift, vogel puuta, ei vaan rupee sähköt eikä bagi ikinä toimiman, jos saat toimimaan niin kerro miten =)
Veholta selvittelin asiaa niin ilmoittivat että jos on Loppupuolen facelit niin ratti ei sähköiltään vanhaan käy
Sano kuun/vuosi missä muutos tulee mutta enhän minä niitä enään muista.
Ota pakoputki irti, leikkaa millin laikalla katti yläpuolelta auki ja tyhjää. Sitten vaan hitsaat katin kannen takas ja menox. Ei muuten sit onnistu helpolla toi valo hommakaan, tänään kokeiltu. Vilkku kohta erilainen, xenonin kehä ym. mutta harjoitellaan