126s kattoluukku

Kaikki Mersujen tekniikkaan liittyvä keskustelu.
Vastaa Viestiin
ronimä
Vakiokalustoa
Vakiokalustoa
Viestit: 86
Liittynyt: To 16.03.2006 21:34

126s kattoluukku

Viesti Kirjoittaja ronimä »

kertookaa joku missä vaijeri on kii luukus en oikeen tiä mikä vikana,moottori pelaa. aattelin et jos jostai näkis misä toi vaijeri menee ja onko poikki. koitin hakuaki mut en löytäny
Teo
Vakiokalustoa
Vakiokalustoa
Viestit: 122
Liittynyt: Ti 05.09.2006 18:54
Paikkakunta: Helsinki

Viesti Kirjoittaja Teo »

Vaijerin irroitus luukusta: aja luukku auki 3/4 taakse, vedä verhoilu etuosasta irti luukusta, on muutamalla nastalla kiinni, tämän jälkeen aja luukku täysin auki, ja poista verhoilu vetämällä se eteenpäin, ja yläkautta pois.
Nyt aja luukku kiinni - vaijeri on kiinni luukun takaosassa.

Tarkastellaksesi vaijeria täytyy moottorista ottaa irti putki johon vaijeri ohjautuu kun luukku on auki, eli luukun ollessa kiinni poistat metalliputken mottorin perästä, näin voit ajaa vaijerin ulos asti - ja uuden sisään.

-Teo
ronimä
Vakiokalustoa
Vakiokalustoa
Viestit: 86
Liittynyt: To 16.03.2006 21:34

Viesti Kirjoittaja ronimä »

se ei liiku vaikka ääntä pitää nii mihkää. voiko tuota käsin joteki avata? sen verran nyt sain kurkittua että se hässäkkä misä vaijeri on kii nii on toisesta reunasta irti ja näin ollen ei voi pelatakkaa. ei verä suoraa vaan kääntyy niku ovea avaas.
Vastaa Viestiin