Hauku nyt sitten tuotakin:


Samat kuvat samalla sivulla monta kertaa. Turhaan.touhottaja kirjoitti:minkä vuoksi noin pitäisi menetelläJeremyH kirjoitti:Onko ne kaikki kuvat pakko ottaa mukaan siihen arvostelu viestiin?
Hirveesti scrollattavaa
Arvostelija voisi vaikka tökätä kohtaa "Älä salli BBCode muotoiluja tässä viestissä"tai mieluiten muuttaa Img kohdat URL:iksi
tarkotakko että samasta autosta otettu liian monta kuvvaa samalle sivulleeepi kirjoitti:Samat kuvat samalla sivulla monta kertaa. Turhaan.touhottaja kirjoitti:minkä vuoksi noin pitäisi menetelläJeremyH kirjoitti:Onko ne kaikki kuvat pakko ottaa mukaan siihen arvostelu viestiin?
Hirveesti scrollattavaa
Arvostelija voisi vaikka tökätä kohtaa "Älä salli BBCode muotoiluja tässä viestissä"tai mieluiten muuttaa Img kohdat URL:iksi
Minä käsitin niin, että AuTomaatin ei tarviis enää arvosteluviestissään laittaa kuvia enää näkyville...touhottaja kirjoitti:tarkotakko että samasta autosta otettu liian monta kuvvaa samalle sivulle
Jumankauta,kävit hakemassa Tajunkankaan keisarilta autontouhottaja kirjoitti:ans kattoo nyjokus kirjoitti:Milloin tuhnuttaja aloittaa tuon ässän perkauksen?
joo niin kävinkilander kirjoitti:Jumankauta,kävit hakemassa Tajunkankaan keisarilta autontouhottaja kirjoitti:ans kattoo nyjokus kirjoitti:Milloin tuhnuttaja aloittaa tuon ässän perkauksen?.
On muuten käsittämättömän hyvässä kunnossa,mitä nyt pari vuotta sitten kyydissä istunut.
Se on herra tuhnuttaja ja alan tuhnutella maanantaina, vaikka vähän kiirettä pukkaa... pitää koittaa silti poistaa ruuhkaa, kun kerran kysyntää on. Voi vähän jättää niitä kuvia avosteluista pois ja osasta olenkin karsinut, mutta aina ei jaksa taistella niiden kuvien kanssa viesteissä...jokus kirjoitti:Milloin tuhnuttaja aloittaa tuon ässän perkauksen?
Tjaa tästä ei nyt saa ulkoisesti oikein mitään irti. Vanteet ehkä hieman ei mersumaiset, joten ne voisin pistää vaihtoo. Sisustan shakkilaudoista pitäisi ehdottomasti päästä eroon. Tainnut joku mesen kesäduunari aikoinaan tuon sisustuksen piirrustella (malliston innovaatio saatu ruutupaperin ruuduista ja värit jostain krapulahuuruista). http://s295.photobucket.com/albums/mm12 ... G_0854.jpgJani426 kirjoitti:Sanohan jotain tästäkin.
[ http://i295.photobucket.com/albums/mm127/Jani426/Mercedes_C280/IMG_1017.jpg ]
Muutama kuva lisää :http://s295.photobucket.com/albums/mm12 ... edes_C280/
Musta maski vielä menettelee vaikka kenties ei ihan voittajanvalinta. Vanteet ovat hieman turhan mustat. Kiiltaävät reunat vanteissa auttavat asiaa, mutta muu osa on niin pirun pikimustaa. Kannattaisi ehkä vaihtaa nyky trendin mukaiseen malliin, jossa esim jossa vanteen keskusta/puolat ovat musta ja kiiltävä vuorotellen. Pehmentäisi hieman tuota, mutta silti ilmeisesti kaipaamasi musta ilme säilyisi autossa. Pakoputki näyttäisi olevan hieman vinossa, mutta voi johtua kuvastaLuigero kirjoitti:nojuu siittä vaa! : D
C32
[ http://www.mbworld.org/forums/members/luigero-albums-luigero-s-c32-picture6934-a.jpg ]
Huh. Toivottavasti ei ole. On meinaan aika kauhea näin kuvistakin. Kerrankin pitää kiittää kunnallista hammashoitoa, sillä jos mulla olis jo tekarit olisin luultavasti nielaissut ne ja tukehtunutKettunen111 kirjoitti:Siinä. on muuten vielä rumempi luonnossa!
http://i894.photobucket.com/albums/ac14 ... 009082.jpg
Vähänaikaa pällistelin tuota kuvaa... Kohtuulliset vanteet, mutta tuntui, että tuohan on ihan perus nakkimalli muuten. No klikkasin sitten myynti ilmoa. Siellä heti ensimmäisenä lukee kissankokoisin kirjaimin "200 CDI Avantgarde BRABUS, AMG, DIESEL POWER". Hämmästykseni vain suurenee ja kelailen, että mitä he**ettiä... BRABUS, AMG... WTF??? Toihan on normi koppimopo pienimmällä diesel kattilalla. Ilmossa hehkutetaan valmiiksi kohennettua ulkonäköäkin... häh? Siis aluvanteet ja madallussarja vai... Mietin, että nyt on otsikko ja kuvan auto menneet sekaisin tai jotain. Luen sitten pidemmälle ilmoa ja johan on perkules tässä kiesissä on BRABUS madallusjouset ja AMG vanteet.... huoh.... todellinen sportti. Vielä jos Shelliltä saat sellaisen pienen Ferrariauton kojelaudalle, niin voit korjata otsikon muotoon "200 CDI Avantgarde BRABUS, AMG, DIESEL POWER, FERRARI".simppa80 kirjoitti:No laitahan tuostakin sitten kommenttia kun alkaa taas innostaa.. :
[ http://i32.tinypic.com/33oqjat.jpg ]
Mese:
Kiitos tästä, mutta eikö mulla oonkkaan AMG mersuaAuTomaatti kirjoitti:
Vähänaikaa pällistelin tuota kuvaa... Kohtuulliset vanteet, mutta tuntui, että tuohan on ihan perus nakkimalli muuten. No klikkasin sitten myynti ilmoa. Siellä heti ensimmäisenä lukee kissankokoisin kirjaimin "200 CDI Avantgarde BRABUS, AMG, DIESEL POWER". Hämmästykseni vain suurenee ja kelailen, että mitä he**ettiä... BRABUS, AMG... WTF??? Toihan on normi koppimopo pienimmällä diesel kattilalla. Ilmossa hehkutetaan valmiiksi kohennettua ulkonäköäkin... häh? Siis aluvanteet ja madallussarja vai... Mietin, että nyt on otsikko ja kuvan auto menneet sekaisin tai jotain. Luen sitten pidemmälle ilmoa ja johan on perkules tässä kiesissä on BRABUS madallusjouset ja AMG vanteet.... huoh.... todellinen sportti. Vielä jos Shelliltä saat sellaisen pienen Ferrariauton kojelaudalle, niin voit korjata otsikon muotoon "200 CDI Avantgarde BRABUS, AMG, DIESEL POWER, FERRARI".
Lopputulema on siis, se että tuo on perus farkku, jonka oikea myynti otsikko olisi "200 CDI Avantgarde teholastulla raiskatulla koneella". Parit jousenpätkät ja vanteet eivät tee tuosta vielä mitään BRABUS, AMG ajokkia
Tätä on vähän vaikea arvostella, kun ainoa mutta tosin onnistunut tuning osanen on pakoputken pää. Peräkoukusta pieni miinus vaikka sen ruoste häviääkin hyvin muuten ruosteen väriseen korin sävyyn. Muuta sanottavaa tästä ei saa irti edes kopallisella kaljaa.Pakardinen kirjoitti:Tää on helvetin hyvä topikki!
Hauku nyt sitten tuotakin:
[ http://i472.photobucket.com/albums/rr81/pakardinen/Meselor1.jpg ]
Jaahas selvästi kyseessä ylemmänkeskiluokan mannemersu. Sopii hyvin esimerkiksi raveissa käyntiin. Nykyaikaisten supermarkettien pihoille liian vanhanaikainen. Siihen aikaan kun tämä auto valmistettiin oli DDR:än thyyning piireissä ilmeisesti ikkunoiden tummennus verhoilla muotia. Sinänsä hyvä oivallus ja toivoisin itsekin jatkossa näkeväni enemmän thyyning corolloissa ja muissa marimekon unikko kuvioisia verhoja. Samalla eepi voisi poistaa laittomat teinix tummennukst edestä ja vaihtaa kukkakuvioisiin verhoihin. Saisi kerrankin ajella rauhassa poliiseilta, kun sinivuokot näkyisivät vain sivuikkunoista (normaalin taustapeilin sijasta). Sinänsä tuo harmaa sävy sisustuksessa ja verhoissa on vähän muovisen ankea. Moottori näyttää siistille, mutta mikä sähköpaimen siihen on kytketty, kun tuollaiset varoitustarrat? Kuten auton mallikin enteilee (420 sel), niin tämä kannattaisi laittaa myyntiin.touhottaja kirjoitti:mitäs mieltä tästä mun viimesestä hankinnasta![]()
sitten yks sisäkuva![]()
[ http://kuva1.kuvablogi.com/iso/img2163085.jpg ]
autohan on 126 420 sel mallia -89