Rahat eivät ihan riittäneet nahkoihin tai veluuriinjumetsap kirjoitti:http://cgi.ebay.de/Mercedes-W124-300D-T ... 286.c0.m14
Siitä huutelemaan vähän ajettua 300DT:tä. Varusteetkin aika hyvät, jopa persegrillit

Rahat eivät ihan riittäneet nahkoihin tai veluuriinjumetsap kirjoitti:http://cgi.ebay.de/Mercedes-W124-300D-T ... 286.c0.m14
Siitä huutelemaan vähän ajettua 300DT:tä. Varusteetkin aika hyvät, jopa persegrillit
Hakisin heti, jos hinnassa ei olisi noin montaa nollaaarto79 kirjoitti:Tossa olis sitä jotain!Mahtaa olla harvinainen..
Lotto heti vetämään! Eihän tässä muita mahkuja ole...JeremyH kirjoitti:Hakisin heti, jos hinnassa ei olisi noin montaa nollaaarto79 kirjoitti:Tossa olis sitä jotain!Mahtaa olla harvinainen..
Laittaisitko suomessa kilpiinkinJeremyH kirjoitti:Hakisin heti, jos hinnassa ei olisi noin montaa nollaaarto79 kirjoitti:Tossa olis sitä jotain!Mahtaa olla harvinainen..
No noin pitkälle ei tullut edes ajateltua, kun ei taida myyjä innostua vaihtamaan tuota kahteen vanhaan Toyotaanpiippu kirjoitti:Laittaisitko suomessa kilpiinkinJeremyH kirjoitti:Hakisin heti, jos hinnassa ei olisi noin montaa nollaaarto79 kirjoitti:Tossa olis sitä jotain!Mahtaa olla harvinainen..
![]()
....Meinaan kun ei täällä saa edes Raapuksen virittämää hieman yli 400heppasta V8 koneellista E500:sta kilpienväliin vaikka itkisiMutta arto79:lle... On harvinainen tuo linkin auto
AKE kirjoitti:Moottorin muutoksen seurauksena auton omamassan ja moottorin nettotehon suhde ei kuitenkaan saa alittaa 7,0 kg/kW rajaa.
Ööö... no eikös E 60 AMG ollut jo "virallisehko" AMG... ja siinä on 384 hv tai sinnepäin... eikö sekään riitä?Sergey kirjoitti:niin ja w124 mallisarjan suurin sallittu moottorin tilavuus ylittyy tollaeella 7,3l myllyllä. Kyl ne o AKE:lla keksiny monta tapaa kieltää.
Näin taisi tehdä, kun ei löydy enää.jumetsap kirjoitti:http://www.blocket.se/orebro/Mercedes_2 ... ?ca=11&w=3
Vois kuvitella että tuo 1975 200 menee äkkiä 10000 kruunulla :shock
Viimeisin katsastus tehty -90
Onkos tuo nyt siten panssaroitu? Muistaakseni joskus oli puhetta että vain panssaroiduissa malleissa oli kokolasillinen takaikkunamelsu kirjoitti:Mindestpreis nicht erreicht...ei varmaan vaihda omistajaa viel tolla hinnallaTimo L. kirjoitti:Sonderschutz-W116 (huom. takasivuikkuna) edullisesti eBayssa.
Nimenomaan, Sonderschutz=erikoissuojaus=panssaroitu eri astein.Ere866 kirjoitti: Onkos tuo nyt siten panssaroitu? Muistaakseni joskus oli puhetta että vain panssaroiduissa malleissa oli kokolasillinen takaikkuna
Coool, ilmeisestri kohtuu harvinainen w116 panssaroituna....Timo L. kirjoitti:Nimenomaan, Sonderschutz=erikoissuojaus=panssaroitu eri astein.Ere866 kirjoitti: Onkos tuo nyt siten panssaroitu? Muistaakseni joskus oli puhetta että vain panssaroiduissa malleissa oli kokolasillinen takaikkuna