Piti käyttää hyväksi tämä lämmin päivä ja huuhtelin suurimmat liat päältä pois ja ajoin laitteen takaisin halliin odottamaan vahausta ja sisustan pesua.
Oletteko hakenut / muuten tarkistanut missä mennään tuon yksilön kohdalla verojen suhteen ? vai onko niin paljon ettei paljoa kannata rekisteröidä Suomeen.
Hummer H2
W203-C32AMG
ex VMax
ex 190E 2.3-16
ex W220 S500 full loadet
Naapurin puolella ruoho on aina vihreämpää mutta meillä se on pidempää.
-loesje-
Joni P. kirjoitti:Piti käyttää hyväksi tämä lämmin päivä ja huuhtelin suurimmat liat päältä pois ja ajoin laitteen takaisin halliin odottamaan vahausta ja sisustan pesua.
Ei ehkä kannata ihan kaikkea uskoa mitä essonbaarissa kuulee...
Jos auto on ollut Sakassa taksi käytössa niin asia lukee rekisteriotteessa ja lisäksi myynti-ilmoituksessa on maininta ex-taksi.
Myynti-ilmoituksissa lukee myös jos auto on kolaroitu .
Mikä autoliike ilmoittaa Suomessa myynti-ilmoituksessa, että auto on
ollut taksikäytössä? Tai että auto on kolaroitu ?
A k i kirjoitti:Onkohan noi 126:t millä konemallilla?
M117 vai M119?
M117 on neli(kuten hammer) ja 2 venasiakin?
6-litraista M117 on saanut sekä kaksi- että neliventtiilikansilla. Neliventtiilikannet ovat aika jämerän näköiset .
Edit. kuva.
Näissä merkeissä
----
2008 R 320 CDI L 4Matic
2000 E 430 T 4Matic
1994 E 300 Turbodiesel T 4Matic
1990 300 CE
1990 260 E 4Matic
1982 W123 siena rot punaisia verhoilun osia myytävänä
www.classicdata.fi
Nyt on SL70 vaihtanut omistajaa. Kyseinen kärry on käytännössä lähes virheetön. Toivotaan, että saadaan se sellaisena pidettyä. Äänimaailma ja ajofiilikset eivät juuri jätä toivomisen varaa. Täytyy sanoa, että hauska laite.