Hyvää Mb huoltoa Kainuusta ETSITÄÄN

Missä kannattaa Mersu huollattaa
Vastaa Viestiin
iku78
Sisäänajossa
Sisäänajossa
Viestit: 17
Liittynyt: Ke 23.06.2010 17:31
Paikkakunta: Sotkamo

Hyvää Mb huoltoa Kainuusta ETSITÄÄN

Viesti Kirjoittaja iku78 »

Auto mallia W203 220CDI. Mieluiten suht edullinen ilmeisesti asetelma vaurioitunut tai sitten se on levyn vaihto edessä 230 tkm ajettu.
Laittakaa vinkkejä jos tiedätte Kainuun alueelta fiksua korjaajaa. Kytkin asia taitaa olla nyt kunnossa.

Mutta jatkoa ajatellen mielläni käyttäisin aina samassa huoltoliikkeessä. Kajaani tai Sotkamo vinkkejä otetaan vastaan.

Nimeltä mainitsemattomalla huoltoasemalla tuntiveloitus 80€ . En tiedä muista mutta minusta tuo kuullostaa aika kovalta.
W203 CDI220
iku78
Sisäänajossa
Sisäänajossa
Viestit: 17
Liittynyt: Ke 23.06.2010 17:31
Paikkakunta: Sotkamo

Viesti Kirjoittaja iku78 »

Sotkamosta voin nyt kyllä suositella Shell:iä. Ei ole kyllä halpa 79€/h mutta 2,5 tuntia kytkinrempa. Joten jäi suht halvaksi.
W203 CDI220
AK47
Mersumies
Mersumies
Viestit: 2657
Liittynyt: Ti 10.08.2004 20:00
Paikkakunta: 08/09

Viesti Kirjoittaja AK47 »

iku78 kirjoitti:Sotkamosta voin nyt kyllä suositella Shell:iä. Ei ole kyllä halpa 79€/h mutta 2,5 tuntia kytkinrempa. Joten jäi suht halvaksi.
Tuntihinta on kova :shock:

Kajaanissa Autohuolto Kaijala & Kuittinen, Kettukalliontiellä on jonkin verran mersuja rassannut, toki muitakin. Jonoa on ollut aina 2-3 viikkoa kun on sinne yrittänyt. En tosin ole muutamaan vuoteen sinne yrittänytkään ;)
Jos kiipeää perse edellä puuhun, tipahtaa pää edellä alas.
Vastaa Viestiin