moro itellä olis edessä iskarien ja jousten osto. auto on w201 2,3l 90vml automaatti ja luultavasti sportline.
minkälaiset sarjat tonne sopis alle.hakisin pinta pehmosta mut kumminki kovassa vauhdissa jämäkkyyttä ja sais olla madallustakin.
paikallinen vara osamyyjä ei ollut varma mitkä jouset sportlineen alle käy,parin puhelin soiton jälkeen löyty luultavasti käyvä sarja, kauppas bilsteinin sarjaa mutta vähän turhan tyyris.millä saan varmuudella tiedon että onko sporline mallia.
w201 alustasarja
Re: w201 alustasarja
Siis sinne sopii kaikki 2,3 koneelle tarkoitetut jouset ja iskarit...jos autosi on sportline siinä on luultavasti tehtaan madallus-sarja. Bilsteinin iskarit ja H&R jouset kuulemma pelittää hyvin. Itselläni H&R cupkit jouset ja iskarit ni takapää on aikas jäykkä, nyt jo tosin tottunu siihen. Tosiaan H&R cupkit jouset ja iskarit saksasta n.400e, Suomesta 560e+toimitus.
Re: w201 alustasarja
jep no se oli hyvä tietää että kaikki 2.3 käy kumma kun eivät tienneet kaupassa ja soittivat vielä johonkin liikkeeseen mersu miehille ja nekää eivät varmoja ollu.
mitäs nuo iskarit normaalisiti kestää että pääseekö pelkällä jousten vaihdolla vai kannattaako iskaritkin vaihtaa.ei mitään tietoa kauan ollu alla ite noilla ajanu jonkun 70 000km
mitäs nuo iskarit normaalisiti kestää että pääseekö pelkällä jousten vaihdolla vai kannattaako iskaritkin vaihtaa.ei mitään tietoa kauan ollu alla ite noilla ajanu jonkun 70 000km