Pioneer p88rsII -ongelma

Kaikki autostereoihin ja oheislaitteisiin liittyvä keskustelu.
Vastaa Viestiin
Avatar
simoks
Mersumies
Mersumies
Viestit: 1658
Liittynyt: Ma 28.09.2009 01:03
Paikkakunta: Toijala

Pioneer p88rsII -ongelma

Viesti Kirjoittaja simoks »

Moro,

Eli oiskos jollain ideoita mikä on vialla kun soitin on laitettu NW -asentoon ja audio valikosta ei löydy edelleenkään alipäästön säätöjä sun muita, pelkät ylipäästöt vaan. Etupäänä on siis tällähetkellä 2-tie aktiivi ja ne on kytketty tietenkin MID/front ja HIGH/rear liitäntöihin..
W210 E320cdi
Taski
Vakiokalustoa
Vakiokalustoa
Viestit: 211
Liittynyt: Su 21.05.2006 12:26
Paikkakunta: Iisalmi

Re: Pioneer p88rsII -ongelma

Viesti Kirjoittaja Taski »

Eiks siellä oo softavalikoita minkä kautta saa ne yli ja alipäästöt myös toimintaan? Vanhemmissa Alpineissa on ainakin tuon fyysisen nappulan lisäksi vielä valikot joista on laitettava päälle valinta että jaot säädetään soittimelta.
Avatar
simoks
Mersumies
Mersumies
Viestit: 1658
Liittynyt: Ma 28.09.2009 01:03
Paikkakunta: Toijala

Re: Pioneer p88rsII -ongelma

Viesti Kirjoittaja simoks »

Taski kirjoitti:Eiks siellä oo softavalikoita minkä kautta saa ne yli ja alipäästöt myös toimintaan? Vanhemmissa Alpineissa on ainakin tuon fyysisen nappulan lisäksi vielä valikot joista on laitettava päälle valinta että jaot säädetään soittimelta.
Siin on yks nappi josta vaihdetaan NW tai STD -tilaan, ja sen jälkeen siis piti resetoida koko soitin jota en tajunnu. Eli homma hoidossa jo! :wave:
W210 E320cdi
Vastaa Viestiin