
w124 200d -91. Ei lataa
w124 200d -91. Ei lataa
Kävin tuossa reissussa mesellä ja yhtäkkiä lopetti lataamisen? hiilet oli ehjät ja akku hyvässä kunnossa. mistä vois tutkia vielä?. mistä näkee onko koko laturi paskana? 

Re: w124 200d -91. Ei lataa
lataussäädin/hiilet, käämi poikki siinäpä ne vikakohteet. kato et kaikki piuhat on paikoillaan laturissa kunnolla.
Re: w124 200d -91. Ei lataa
Otin sen säätimen+hiilet irti ja tuntu että ne oli vähän jumissa ja toinen hiili kulunu erilailla. Haen huomenna uudet hiilet+ toi säädin. missä toi käämi on?
Re: w124 200d -91. Ei lataa
siis käämi on se kuparihässäkkä siellä laturin sisällä mikä sitä virtaa tuottaa. jos se on vanhuuttaan poikki niin virtaa ei tuu ja sillon on eessä laturin vaihto. tuo lataussäädinpaketti ei oo kyllä kallis kokeilu, ja jos hiilet on kulunu epätasasesti on ne jo aika vaihtaa 

Re: w124 200d -91. Ei lataa
alko lataan uusilla hiileillä ja säätimellä 

Re: w124 200d -91. Ei lataa
hyvä että tul kuntoon.