Tälle autolle ei tule tapahtumaan megalomaanisia muutoksia. Pientä siistimistä, vannetta, alustasarjaa, valoja, maalia, korjausta ja fiksausta yms.
Oikeastaan tämä tulee minulle tyhmien kysymysten esittämiseen, joita en uusavuttomana löydä internetistä.
Auto itsessään on -99 2,4 V6 bensamese. Kilometrejä tällä hetkellä 238tkm ja kulutus pyörinyt siinä 9-13 litran paikkeilla. Ei ole minulle niin suurta merkitystä mitä vie, kun tulee ajeltua n. kerran-kaksi viikossa.
Kilometrit tuntuvat pitävän paikkaansa täydellisen saksalaisen huoltokirjan ansiosta. Tuotu joskus Saksasta ja Suomessa muutamia omistajia. Minulle tämä tuli Tampereelta tänne Turkuun.
Pientä laittoa/näprättävää autosta löytyy, joita tulen tässä tekemään budjetin ja ajan riittäessä opiskelujen ohella.
Mutta tässä muutama kuva mitä on muutaman kuukauden omistussuhteeni aikana kertynyt
Auto juuri ostettuna/pestynä


Letkulämmittimen/sisähaaran asennusta


Tuunasin sisävalon


Jos joku tietää mistä saisi tähän tuon uuden kumihelan, voisi paljastaa minullekkin! Menee ja pyörii vielä tiheällä rasvausvälillä. Mutta aika väljältä tuntuu.

Olen perjantaina menossa hakemaan autoon uudet Lorinser kopiovanteet.
Eteen 18x8,5 et35 ja renkaiksi 215-40/18
Taakse 18x9,5 et35 ja renkaiksi 225-40/18
Tarkotus olisi saada pientä venyä ja noilla tuleekin aikamoinen veny jo, mutta renkaat ovat todella edulliset rengas-online.com:sta. Koko rengassarjalle tulee hintaa vain 280e. Renkaat siis tietenkin halvimmat Sunnyt. Renkaat eivät tietenkään ole lukkoon lyödyt, kun ei niitä vanteitakaan vielä ole.
Toivottavasti joku jaksaa katsella tätä ja vastailla visaisiin ongelmiini, kun niitä esiinty. Väänsinhän tätäkin toista tuntia e-savuke kourassa.

E:Toivottavasti nuo kuvat näkyvät kaikille. Pientä säätöä, että sain ne tänne näkyviin..
