tango kirjoitti:Kiitoksia noista. Mihin tuo 16bar. kytkin on? Ei tuossa ole sellaista.Tuolla numerolla 6ZL351024-091 näkyisi googlettamalla jostain Puolasta tai mistälie löytyvän noita, eri asia tulisiko niitä koskaan.slsl77 kirjoitti:Moi, tuo anturi minkä menit rikkomaan maksaa 47 euroa ja saatavuus huono. Se 2 barin anturi maksaa noin15 euroa, löytyy maahantuojan hyllystä ja 16 barin paineella avautuva painekytkin noin 33 euroa ja on maahantuojan hyllyssä, mutta olisko tälle paikkaa siinä kuivaimessa. Hellan tilausnumero on rikkoutuneelle anturille 6ZL351024-091.
Ei näytä nyt äkkiseltään tältä seudulta löytyvän mitään tähän hätään.
Onko kukaan tuolta http://www.skruvat.fi/mercedes" onclick="window.open(this.href);return false; tilannut mitään, onkohan toimitusajat millaiset?
Onko tuo kuivain erillainen R12 kun R134a aineelle? Kerran tuolta tuli kaikki kamat pihalle, tiivisteet vaihtuu nyt samalla. Kestääkö noi letkut tuota uudempaa kamaa jos törkkää siinne nyt sellaiset?
Moi,
katsoin w126 ilmastoinnin osia ja siellä oli nuo 3 anturia ilmastoinnille. Varmaankin uudemmissa on tuota paineella toimivaa puhaltimen anturia. R12 kuivaimen kanssa voi käyttää R134a kaasua. Jos letkut ovat ehjiä niin ei ole ollut ongelmia uudemmalla aineella ja öljyä pitää laittaa noin 150-200 ml kun vaihdat aineet R134a ja kaasun määrä noin 1100g.