Elikkäs auton oston jälkeen luulin että ois ollu vaan joku jumissa tai se nappi rikki
Noh, takaluukussa ei oo moottoria, ei vaijeria, ja kattoluukku pysyy paikallaan näköjään puupalikoiden avulla ja ei aukee vaikka työntää ylöspäin.
Ja tuo pitäs nyt saada auki että saa kattoa miten tonne saa uuen vaijerin kiinni ja jos tuo on jotenki jumittunu ja sitten laittaa uus moottori
Elikkä miten saan tuon verhoilun pois avaamatta kattoluukkua? En kyllä koko kattoverhoilua irrota.
Ja samalla kysyn kun keskuslukitus ei toimi kuskin ovesta vaan vänkärin ovesta kyllä lukitsee muut ovet, miten tuon saa yhdistettyä muihin vai onko jokin rikki?
w201 kattoluukusta ja keskuslukituksesta
-
- Sisäänajossa
- Viestit: 47
- Liittynyt: Ma 08.04.2013 15:39
- Paikkakunta: Kruunupyy
w201 kattoluukusta ja keskuslukituksesta
Mercedes-Benz W201 2.5ST
Re: w201 kattoluukusta ja keskuslukituksesta
Kattoluukkua voi kokkeilla auki peräkontista,kuskin puolella siinä muovissa on sellanen tulppa jonka alla on "veivin" paikka.
202 2.5TD
201 2.0E
124 200D
201 2.0E
124 200D
-
- Sisäänajossa
- Viestit: 47
- Liittynyt: Ma 08.04.2013 15:39
- Paikkakunta: Kruunupyy
Re: w201 kattoluukusta ja keskuslukituksesta
Ai meinaat ku ei oo moottoria siellä? siinä ei oo mitään, mietin vaan miten saan luukun auki ja miten saan sinne uuden vaijerin ja moottorin?Eikhi kirjoitti:Kattoluukkua voi kokkeilla auki peräkontista,kuskin puolella siinä muovissa on sellanen tulppa jonka alla on "veivin" paikka.
Mercedes-Benz W201 2.5ST