W204 takalasinpyyhin reistaa (video)

Kaikki Mersujen tekniikkaan liittyvä keskustelu.
Vastaa Viestiin
Aski
Sisäänajossa
Sisäänajossa
Viestit: 35
Liittynyt: La 23.07.2011 11:18

W204 takalasinpyyhin reistaa (video)

Viesti Kirjoittaja Aski »

Mikä mahtaa olla vikana, kun MB C -08 takalasinpyyhin takertelee ja pysähtelee milloin minnekin? Ei kuitenkaan jää jumiin, mutta liike pysähtyy ja jatkuu taas.

Lisäksi saattaa vispata pesun jälkeen jopa 5 min, kunnes asettuu. Joskus toimii normaalisti, eikä pyyhi pesun jälkee kuin sen normaalin 3 kertaa. Useimmiten vispaa kuitenkin monta minuuttia.

Koitin jotai CRC:tä tuonne akselin juureen ruiskia, mutta eihän se mitään autttanut, kun ei sitä edes saa sinne kunnolla.

Tässä video vielä sen toiminnasta. http://youtu.be/GjG47NepSWM" onclick="window.open(this.href);return false;
Avatar
arska10
Mersumaanikko
Mersumaanikko
Viestit: 7818
Liittynyt: Ti 14.09.2010 17:55
Paikkakunta: Vaasa

Re: W204 takalasinpyyhin reistaa (video)

Viesti Kirjoittaja arska10 »

Olisiko sieltä pyyhkimen moottorista rattaat sanomassa sopimusta irti
Mitään "näistä mersuista ymmärrä", mutta *.rilla on selvitty ja autettu muitakin ;)
Pitää vaan ajaa tolla -97 290td väykyllä kun ei ole varaa uudempaan
Aski
Sisäänajossa
Sisäänajossa
Viestit: 35
Liittynyt: La 23.07.2011 11:18

Re: W204 takalasinpyyhin reistaa (video)

Viesti Kirjoittaja Aski »

Tjaa, moottorinkin ääni lakkaa kuulumasta silloin, kun pyyhin seisahtuu. Jos rattaat olisi rikki, niin eikös moottori kävisi silti koko ajan?
Vastaa Viestiin