
On reilusti kaluston pesua, raktoria autoo yms...
et sais olla +120bar
Mitä laitetta porukka suosittelee...?
Tässä tapauksessa merkillä ei niin väliä..?
Antakaa jottain vinkkiä..
Itsellä sama kone + vaahdotin ja pikaliittimet tarvittaviin paikkoihin.jamiva kirjoitti:Kesällä tuli hommattua Kränzle 1152 TST. Eipä ole ikävä vanhaa Kärcheriä.
Kotimaisuus?jpt kirjoitti:kotimaisuus painoi kanssa vaakakupissa.
Kauppiaat varmaan mielellään kehuvat kotimaisiksi.Painepesurit ja imurit valmistaa Eurooppalainen IP Cleaning -konserni, joka on maailman suurimpiin kuuluva puhdistusalan koneita valmistava yritys. Yritys on myös maailman suurin teollisuusimureiden valmistaja. Pumput valmistaa DAB Pumps Group, joka kuuluu DWT Group -konserniin. Tuotanto on ISO 9001 -laatusertifioitu. CLEN-tuotteet ovat tunnettuja edistyksellisestä tekniikastaan, tehostaan, kestävyydestään sekä nykyaikaisesta muotoilustaan.
Palveluntarjoajalla ja tuotemerkillä on kuitenkin eronsa.dealer kirjoitti:Sama täällä, ostin viime kesänä Kärcherin imurin paikallisesta autovaraosaliikkeestä.