Hei elikkäs kun kokeilee sormilla 6 sen suutinputkea kannen päästä niin tuntuu voimakas naputus(niin voimakas että putket katkee)muttakun kokeilee pumpun päästä niin naputus tuntuu juuri ja juuri, elikkäs kysymys kuuluukin että liekö 6 tapis jotain vikaa vai olisko pumpun nokkaan tullut jotain?
moottorin vaihdossa pumppu ollut irti, joten mietin sitäkin että voiko ajoitus vaikuttaa kyseiseen asiaan? reimmipyörästä ajoitus merkit kulunu jostaki syystä etten näe tarkkaa ajoitusta mutta tyhjäkäynti on hyvä ja muutenki tehot on tallella, ahtoja ei nosta aivan niin korkelle kuin ennen mutta riittävästi.
ja tyhjäkäynnillä käy suht tasaisesti mutta kun vähän nostaa kierroksia niin auto röpeltää/sakkaa ourosti ja korkeemmilla kierroksilla käy normaalisti
w124 300 turbo hakkaa suutinputkeen?
-
- Sisäänajossa
- Viestit: 34
- Liittynyt: Su 07.04.2013 12:07