Ensimmäisen Mercedeksen hankintaa

Mallit, ominaisuudet, varusteet, kokemukset jne.
Vastaa Viestiin
Nakitjamuusi
Uusi tuttavuus
Uusi tuttavuus
Viestit: 1
Liittynyt: Su 22.05.2016 22:38

Ensimmäisen Mercedeksen hankintaa

Viesti Kirjoittaja Nakitjamuusi »

Moro! Elikkä alottajalla on nyt se hieno vaihe elämästään menossa, ensimmäistä mersua kahtelen ku joku nyt tuossa w202 c-mallisa säväytti kun sopiva yksilö sattu kohalle. Kyseinen yksilöhän on siis 200(?)cdi 2.2l turbodaiseli sedan suoraan vuodelta 1998, minkänäköstä vikkaa näisä on ruukannu olla? Pittääkö jo ruveta suunnittelee turboremppaa kun 450tkm ois jo taulusa, mite tuon pumpun kans sitte, siinähä oli jottai häikkää vissiinki just täsä w202:ssa? Vai koskiko seki vain vaparia lucasin pumpuilla.. Viisaammat saa kertua, ite oon iha täys lapanen näitte kans ainaki vielä toistaseksi.
Tyyppivikoja kehiin, vinkkejä otetaan vastaan mitä kannattaa kahtua just tän korin mersua ostaessa sun muuta semmosta hyvää informaatiota et voin huomena lähtä tinkaamaan johtotähtiä kotia..
Avatar
Sharedoc
Mersumies
Mersumies
Viestit: 1400
Liittynyt: La 03.03.2012 15:48
Paikkakunta: Oulu

Re: Ensimmäisen Mercedeksen hankintaa

Viesti Kirjoittaja Sharedoc »

Diesel sedanissa on niin kova verotus ettei niitä kannata pitää jollei aja tosi paljon. Sama koppa bensakoneella on usein myös vähemmän rullattu ja paremmassa kunnossa. Jos diisseliä haluaa kannattaa katsella farkkukoppaista niin voi rekata pakuksi ja säästää veroissa.
Vastaa Viestiin