REST Taukolämmitin Camping käyttö jatkuvast päällä
REST Taukolämmitin Camping käyttö jatkuvast päällä
Onko mahdollista modata REST Taukolämmitin painiketta Camping käyttöön niin että on koko yön päällä? Lämpö tulisi lohko/letkulämmittimestä ja akun varaus maasähkölaturista. Tarkoitus olisi siis saada lämpöä kojetaulun suulakkeista ilman erillistä sisätilan sähköpuhallinta.
Re: REST Taukolämmitin Camping käyttö jatkuvast päällä
Rest on taukolämmitin vaikka se olisi koko yön päällä, taitaa neste viilentyä lämppärin kennossa aika nopeasti. Riittääköhän tehot lohkarissa pitämään
nesteet riittävän lämpöisenä.
nesteet riittävän lämpöisenä.
-
- Mersumaanikko
- Viestit: 5935
- Liittynyt: Ke 22.07.2015 10:48
- Paikkakunta: Mökillä
Re: REST Taukolämmitin Camping käyttö jatkuvast päällä
Jos sähkö ja lämpöä riittä niin sehan taitaamarsuhai kirjoitti: ↑Ma 08.01.2024 16:30 Onko mahdollista modata REST Taukolämmitin painiketta Camping käyttöön niin että on koko yön päällä? Lämpö tulisi lohko/letkulämmittimestä ja akun varaus maasähkölaturista. Tarkoitus olisi siis saada lämpöä kojetaulun suulakkeista ilman erillistä sisätilan sähköpuhallinta.
toimi niin pitkään kun kumpaakin on riitävästi
Mökkillä
'
'