Hei kaikille!
Ostin tuollaisen A160cdi -99 automaatilla ja siinähän on vakionopeussäätimen vipu olemassa mutta ei tapahdu mitään vaikka kuinka kääntelee / painelee eri suuntiin. Uskoisin sen olevan alkuperäinen varuste, siinä on sellainen LIM-toimintokin ja ohjekirjan mukaan pitäisi palaa joskus sen merkkivalo mutta mitään ei tapahdu, on täysin mykkä. Mistä etsiä vikaa?
Sulaketta en löytänyt koska missään ei ole merkittynä mikä mikäkin sulake on, ei akkukotelon kannessa eikä ohjekirjassa.
Onko kukaan törmännyt vastaavaan? Autolla on ajettu 283tkm ja muuta vikaa ei juuri ole, ei nitise mistään ja on kyllä ehdottoman hyvän oloinen vielä. Jotain pientä tärinää esiintyy kyllä maantienopeuksissa ja ajo on hiukka rauhatonta, kaytin renkaita tasapainossa mutta eipä ollut juuri vaikutusta. Mikäköhän mopomersua täristää?
A 160 CDI vakionopeussäädin ei toimi ja muusta.
A 160 CDI vakionopeussäädin ei toimi ja muusta.
Saksalaiset autot on syytä jättää ostamatta


