www.ototeile.de

Varaosamyymälät, autoliikkeet, nettimyymälät. Myös ulkomaiset!
eki.koo
Vakiokalustoa
Vakiokalustoa
Viestit: 51
Liittynyt: Ti 22.12.2009 12:10

www.ototeile.de

Viesti Kirjoittaja eki.koo »

Ajattelin vain kertoa omat kokemukset kyseisestä puljusta.
Tilasin w126 260se:n syylärin kyseisestä liikkeestä. Hintaa syylärillä oli 115e ja postikulut oli 25e joten kokonais summaksi jäi 140e. Joku tarvike syylärihän se tosin oli mutta hyvin lumpsahti ässän keulille ja ihan ok tuntu valmistus laatukin olevan.

Syyläri lähti ototeileltä seuraavana päivänä tilauksesta ja meni ups:n huostaan. Ups:n toiminnasta ei ole kyllä mitään positiivista sanomista. Johtuikohan jouluruuhkasta.

Mutta http://www.ototeile.de" onclick="window.open(this.href);return false; verkkokauppaa voin kyllä suositella. Ite tein tilauksen google chrome selaimella joka kääntää www sivut suomeksi niin onnistu ihan hyvin.
w126 260se -86 http://www.nettiauto.com/mercedes-benz/s/3928826
Avatar
nh1131
Mersumies
Mersumies
Viestit: 898
Liittynyt: Ti 29.04.2008 15:24
Paikkakunta: Keski-Pohjanmaa

Re: www.ototeile.de

Viesti Kirjoittaja nh1131 »

Minullakin vain hyvää kerrottavaa ototeile.de:stä. tilattu tuote on sitä mitä pitikin. Sen kuljetus firman toiminta olis myös hyvää. Soitin kuljetusfirman toimistoon Tampereelle että miten toimitaan, sieltä kehottivat seuraamaan netistä sitä lähetystä ja arvioitua saapumis päivää. Kertoivat että jos olet poissa kotoa ja kukaan ei voi kuitata lähetystä, menettele seuraavasti. Tulosta lähetyslista/tilaus ja kuittaa se allekirjoituksellasi ja pane siihen kuljettajalle ohje minne paketti laitetaan, itse kirjoitin että paketin voi laittaa auto katokseen ja siellä se sitten odotti minua. Kuitatun lapun ohjeineen teippasin pääoveen maalarinteipillä. Näillä ohjeillä ei huonoa sanaa koko toiminnasta. :wink:
Ei pysty ajaan ko risulla lehemää ;-)
S213 220 cdia T 4Matic 2018 AMG
Ex. S212 350 cdia T 4Matic 2016 AMG
Ex. S212 350 cdia T 4Matic 2014
Ex. S211 270 cbia T
Vastaa Viestiin