<OT Warning>
höh, katselin tuota 'öljyvuotoa' kun ei auto tosiaan ole mitään lätäköitä alleen aikaisemmin jättänyt ja sitten selvisi. Nimittäin massailin auton joku aika sitten ja siihen koneen/laatikon alle on pärskinyt joitakin massapisaroita, sellasia isompia klöntejä kun ruisku oli ensin unohtunut 2 barin paineelle. No nyt ajetaan autoa suolatiellä, jollon se on märkä joka paikasta, ja noista pärskeistä valuvat suolavesipisarat

näyttävät todellakin aivan öljyvuodoilta. 'Korjauksena' on siis vaihtaa ansikerralla alustamassan väri.
Kyllä se herra yritti tosiaan hakata akselipalkkia paskaksi, ei saanut kuin yhdestä kohdasta 2 mm railon sinne. No ensi vuonna menee jo paremmin läpi sitten kun se pohjamaalattu ja massattu akseli on nyt täynnä hakkausjälkiä. Ei pysty paikkailemaan ulkona enää näillä keleillä.
Ei silti, oli siellä jotain oikeasti korjattavaakin, ja hyvä niin että tulee laitettua. Ihminen kun tunnetusti on laiska. Eilen laitoin troikan valossa mm. vetonivelet paikalleen. Perkeleen pimeätä on iltaisin autoa laitella
Toinen vähän hauska juttu oli äänimerkin toimimattomuus. Hassuinta on että kokeilin justiinsa ajellessa etä toimii hyvin...ja konttorin lattialla ei kuulunut kun ynhähdys. No sekin selvisi kotona, koneen pitää olla käynnissä jotta töötti laulaa. No tuosta suivaantuneena marssin motonettiin ja ostin 70 Ah bosh akun, ja ihan tarpeeseen se tuleeki talvella, tosin töötin kanssa asialla mitään tekemistä. Oli vanha akku saanut seisottamisesta (~2 v) sen verran siipeensä että jännitteet laski kun kone sammuksissa.
</OT Warning>
P.S 100 km/2 päivää ajoa 110 tiellä suolapaskassa ja uudet merkkilevyjarrut on säälittävän ruosteen raiskaamat

Tuota menoa saa tehdä remppaa vähän useamminkin. Taidan ruveta käyttämään bussia työmatkoilla.