Kuitenkin perustavaa laatua oleva kysymys on iskenyt takaraivoon, eli lähtäkö hakemaan nelikkoa vai kutosta?
Nelosella ajelleena viimeiset vuodet, on joskus kaivannut kutosen tarjoamia vetoja, mutta pelottaa ylläpitokustannukset kahden mukin lisähintana. Ja nelosen meluisuus on jo pitemmän aikaa häirinnyt, joten liekö uudempi moniventtiili 230 hiljaisempi vrt. 8-valveen?
Saksan tuontina 230 vs. 280 saattaisi ostohetkellä kuluttaa lompsaa 1-1,5 t€ vähempi ja verot samoin. Kuitenkin saattaisi hinnat olla jopa samaa luokkaa loppupelissä jos oikein onnistaa.

Vielä...
Ei aivan ole allekirjoittaneelle selvinnyt Classic, Elegance ja Avantgarde erot. Avan sisus lienee selvin ero, mutta miten ne alustat ja muut suurimmat erot?
