Löytyi haulla kosolti hyviä ohjeita ja kuvia. Mutta kiinni on ja pysyy.
Jonkin nettikuvan mukaiset koukutkin tuli väänneltyä ohkaisesta teräslangasta, mutta niiden käyttöä pitää ilmeisesti vielä treenata.
Altapäin hätistelemälläkin koitin saada kombi-instrumentin pesästään liikkeelle, purettuani ensin kojetaulun alaosan pois tieltä. Samalla sain kätevästi vaihdettua tuuletussuuttimen lampunkin. Mutta ei nämä jauhoiset nakit vaan sinne mittariston ympärille niin tiukasti kierry että irti lähtisi.
Onko siellä jotain klipsejä, jotka niillä koukuilla täytyy kääntää sisään, vai kuuluuko niillä vain vetää hampaat irvessä. Tuli niitä koukkuja siellä pyöriteltyä eri kohdissa, mutta ei tuntunut sellaista vastetta missään kohdin. Mittariston alapuolella näkyy olevan siinä ympäryspellissä sellaiset kynnet, mutta yläpuolella...?
Sain jo siinä määrin naarmutettua mittariston kehystä, ettei voimankäyttö sinänsä enää maata merelle vie. Mutta ei kait sen niin v...n tiukassa tarvi olla.




