200 D turbotus projekti
-
- Sisäänajossa
- Viestit: 12
- Liittynyt: Ma 09.05.2005 14:10
- Paikkakunta: karijoki
200 D turbotus projekti
lykkäsin 200 d:hen turbon (garrett t25) vakio pumpulla ja syöttöö 2 kierrosta...mutta mistähän johtuu että sen jälkeen kierrokset ei meinaa laskea kun antaa vähä jenkaa? tyhjäkäynti on sääretty ja kierrokset kyllä tippuu normaaliin hetken päästä mutta ei heti kun päästää kaasun. paskamainen vaihdella vaihteita ku kone jää huutamaan...elikkäs onko muilla ollu tällästä ongelmaa??????
Re: mersun turbotus projekti
Tuota kierrosten ylösjääntiä on raportoitu ja korjattu ehkäpä kymmeniä kertoja täällä forumilla, se siis on seurausta juuri tuosta syötön lisäyksestä. Haulla löytyy tietoa miten sitä voi yrittää säätää paremmaksi ja kun säätö ei lopulta enää auta on aika siirtyä käyttämään dieselpumppupajan palveluja.
Ruiskutuspumpun säätäminen
Pumpun säätö
Ruiskutuspumpun säätäminen
Pumpun säätö
Viimeksi muokannut veskola, La 03.06.2006 10:28. Yhteensä muokattu 2 kertaa.
Lisää tietoa: www.skg.fi
-
- Sisäänajossa
- Viestit: 12
- Liittynyt: Ma 09.05.2005 14:10
- Paikkakunta: karijoki
joo olihan toi mersu jo vähä pirteempi ku vakio kun ton koneen hommasin...pitää kai kääntää syöttöö viä takas ja viedä pumppu säädettäväksi. viikonlopun jälkeen on kuvia- www.clutchburners.com