
lähtee muuten järkyttävä POKSAUS, kun parissa kilossa räjähtää letku

ps. ostin omaan projektiin siliconletkua, mutta tuli "vähän" liikaa, niin on myynnissä sitä tuolla "myydään osia" osastolla. sis.halk.51mm ja hintaan 1€/cm
Sitä pystyy pikkuisen jeesaamaan ihan vaan laittamalla mutkiin riittävän taajaan kunnollisia ja vahvoja nipusiteitä. Oli joskus pakko laittaa omaan vanhaan leluun, kun ei saanut kanssa vaihtaa muuksi kuin alkuperäiseksi. No semmoisen siihen silloin sai tehdä, että leikkas vanhasta räjähtäneestä putkesta siihen päälle "muotin" ja kun sen veti nippareilla piukalle, oli aika tukeva, mutta niin viritysdansku kirjoitti:kävin eilen taas auton alla, tutkimassa tilanteita, ja voin vaan ihmetellä, että nää etolasta ostetut coolerletkut, ovat viittä vailla räjähdystä!!![]()
puolet letkuista ovat vielä sitä etolapaskaa, koska ei ole ollut varaa/löytynyt kaikkia mutkia täältä liikkeistä.
on se kumma, kun on ajellu n.20 000km n.1.6-1.8bar paineilla, niin kun kattelee sitä etolanletkua, niin on pullistunut lepotilassa kaksinkertaiseksi, ja puolet ohuemmaksi![]()
en tod.suosittele mihinkään systeemiin, vaikka olisi 0.1bar paineita